O nas

sudo riot to kolektyw edukacyjny promujący wiedzę dotyczącą komputerów i szeroko pojętego bezpieczeństwa komunikacji wśród aktywistek i aktywistów.

Wcześniej działaliśmy pod nazwą tmp/zon@, następnie jako komputerownia. Jesteśmy kontynuatorkami tradycji zapoczątkowanej przez wrocławską pracownię Obin.

Od 2013 roku oferujemy szereg darmowych usług i warsztatów dla anarchistów i anarchistek, a także dla grup niehierarchicznych i wolnościowych.

Co dokładnie?

Budowa stron www. Pomożemy Ci zaprojektować i zbudować nową stronę dla Twojej grupy. Przeszkolimy w zakresie obsługi WordPressa – darmowego systemu zarządzania treścią stron, który jest łatwy w obsłudze i umożliwia dzielenie pracy nad stroną pomiędzy kilka osób. Nie trzeba do tego żadnych umiejętności technicznych.

Jeśli Twoja grupa ma już stronę, pomożemy ją odświeżyć, naprawić, czy co tam akurat potrzeba.

Linux Install Party. Cyklicznie organizujemy imprezy na których każdej chętnej osobie instalujemy darmowy, bezpieczny, i po prostu lepszy system operacyjny. Listę dotychczasowych i nadchodzących wydarzeń z tej kategorii znajdziesz tutaj. Możemy przeprowadzić je także dla Waszej grupy, na zamówienie. Po co? Zapraszamy do zakładki Dlaczego Linux?

Kryptoparty.
Prowadzimy również warsztaty z szyfrowanej komunikacji. Współczesne systemy Ubuntu Linux wyposażone są w program umożliwiający całkowitą ochronę prywatności danych i korespondencji. GPG (GnuPrivacyGuard) umożliwia zaszyfrowanie dysku oraz maili w sposób, który nie może być złamany przez nikogo (włączając agentów państwowego aparatu przymusu). Listę dotychczasowych i nadchodzących wydarzeń z tej kategorii znajdziesz tutaj. Możemy przeprowadzić je także na zamówienie, dla Waszej grupy.

Interesuje Cię któraś z naszych usług? Pisz:

fatguy [malpa] sudoriot.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *